• facebook

ZAKR współpracuje z Polskim Festiwalem Sztuki Orzeł 2016

16 sie ZAKR współpracuje z Polskim Festiwalem Sztuki Orzeł 2016

Krzysztof Dzikowski Prezes Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR został zaproszony do jury Festiwalu Sztuki ORZEŁ 2016. Jest to multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców, w dziedzinach takich jak: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 11 i 12 listopada w Warszawie.

Festiwal Sztuki Orzeł 2016 promuje szeroko pojętą kulturę i sztukę polską, jej nowe nurty przedstawiając młode pokolenie artystów wraz z jego najlepszymi dokonaniami. Angażuje się w projekty, które będą się wyróżniać na tle innych produkcji i będą trafiały do odbiorcy z nawiązaniami do polskiej literatury, polskiej kultury i polskiej sztuki. Festiwal wspiera rodzimych artystów, by spełniać ich marzenia i prezentować ich talent światu.

POLSKA to motyw przewodni nadsyłanych prac. W założeniach Festiwalu chcemy zwrócić uwagę na szeroko rozumianą polskość zarówno w kontekście sztuki współczesnej jak i odwołań czy nawiązań do historii, tradycji i polskiego folkloru. Celem festiwalu jest obserwowanie, dokumentowanie i promowanie najciekawszych projektów artystycznych młodych twórców. Otwarta formuła festiwalu stwarza możliwość dotarcia i pokazania najważniejszych dokonań artystów z całej Polski. Otwarta formuła dotyczy również tematów i technik prac. Jedynymi kryteriami oceny dzieł będzie wartość artystyczna. Poprzez nagrodzone prace oraz sam Festiwal pragniemy utrwalić wizerunek piękna na arenie europejskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Festiwalu oraz zgłaszanie propozycji do występów zgodnie z regulaminem Organizatora. Więcej na http://www.polskifestiwalsztuki.pl
oraz tutaj.