• facebook

ZAKR proponuje

12 sie ZAKR proponuje

Zarząd Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, na prośbę Związku Zawodowego Muzyków RP, w ramach realizacji wspólnych celów, dbając o interesy naszych twórców i artystów wykonawców, zamieszcza artykuł oraz petycję w sprawie „czystych nośników”, do Pana Premiera oraz Pana Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z prośbą o liczne podpisy członków ZAKR oraz sympatyków polskiej twórczości artystycznej. Konsolidacja naszych środowisk, w tej szczególnie trudnej dla nas sytuacji, jest niezbędna.

 

Szanowni Artyści, Koleżanki i  Koledzy,

Nasze środowisko mocno ucierpiało w ostatnich miesiącach w związku z pandemią. Odwołane koncerty, brak odpowiednich przepisów chroniących polskich artystów wykonawców oraz brak godziwego wynagrodzenia za naszą pracę powoduje, że sytuacja artystów wykonawców jest bardzo ciężka. Jest to skutkiem zaniedbań kilkudziesięciu lat. Nasze interesy są przedmiotem gier politycznych (zazwyczaj podczas wyborów), nikt na poważnie nie chce się zająć naszymi prawami, ani też walczyć o ważne dla artystów sprawy.

W pojedynkę trudno jest cokolwiek załatwić, musimy działać razem, aby nasze prawa były należycie zabezpieczone. W grupie jest siła, łatwiej jest negocjować i reprezentować nasze interesy w businessie, czy też w polityce. Chcemy być traktowani jak partnerzy, a nie rozgrywani jak pionki na szachownicy.

Dlatego zachęcamy do zapisania się do Związków Zawodowych Muzyków RP. Na stronie https://zzmrp.pl przedstawione są podstawowe cele Związku Zawodowego, zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Jak można przystąpić do Związku?

W zakładce dokumenty na stronie https://zzmrp.pl/dokumenty-2/ znajduje się deklaracja członkowska, porady jak wypełnić deklarację, regulamin przyjmowania członków oraz statut Związku Zawodowego.

W przypadku pytań – prosimy o kontakt (wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie Związku).

I jeszcze jedno……..

W związku z działaniami zmierzającymi do poszerzenia listy „czystych nośników” o smartfony, tablety, komputery i telewizory „smart”, apelujemy o zapoznanie się z petycją kierowaną do Premiera oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisanie petycji leży w interesie nas wszystkich, w szczególności w obliczu wzmożonych działań lobbystów reprezentujących interesy wielkich firm technologicznych walczących przeciwko tym planom.

Poniżej link do petycji.

https://www.change.org/p/prezes-rady-ministr%C3%B3w-walczymy-o-op%C5%82aty-za-czyste-no%C5%9Bniki-zgodne-z-ue-nie-wierz-lobbystom-pom%C3%B3%C5%BC-artystom?recruiter=339706103&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=cfeb9aae79914e269eb397d9040dbd94&recruited_by_id=10a2e350-2639-11e5-8410-c552e3f6f4ee&utm_content=fht-22286676-en-us%3Av2&fbclid=IwAR3UV_zAhVFUlhjgPD2P96SxqOkWdHDyfYtmbxx_-ImimpMR5CszaTeONaU

Liczymy na solidarne działanie.

Zarząd  Związku Zawodowego Muzyków

Stowarzyszenie Poloskich Autorów i Kompozytorów ZAKR