• facebook

XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

30 maja XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

W weekend 26-27 maja w Rzeszowie odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. W sobote uroczyste otwarcie Festiwalu dokonane przez wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienko, pomysłodawczynię i dyrektorkę festiwalu Anne Czenczek oraz gościa specjalnego, którym był prezes Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR Krzysztof Dzikowski. Dzieci i młodzież z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zaprezentowali koncert wokalno-taneczny składający się z utworów z tekstem Krzysztofa Dzikowskiego.
W niedzielę zgodnie z decyzją jury o Grand Prix walczyli: Martin Harich – Słowacja, Jungle Label – Słowacja, Kate Miracle – Ukraina, Szymon Pejski – Polska, Naringa Siaudikyte – Litwa, Jędrzej Skiba – Polska, Jan Vytasek – Czechy i Jakub Jonkisz – Polska.
Poziom Festiwalu i wszystkich wykonawców był bardzo wysoki i postawił przed jury trudne zadanie.
Grand Prix zdobyła 27-letnia Litwinka Neringa Siaudikyte, za piosenkę „All over again” przygotowaną przez Andrew Furze i Todda Bergmana.
I miejsce  zdobył utalentowany i charyzmatyczny reprezentant Słowacji Martin Harich za piosenkę „Under the lamps” (tekst i muzyka: Martin Harich).
Na II miejscu znalazł się Szymon Pejski z Polski z utworem „Walizki” (tekst i muzyka: Szymon Pejski, Waldemar Dąże), a miejsce III zostało przyznane formacji Jangle Label ze Słowacji za piosenkę „All Right” (Tekst i muzyka: Juraj Kováč, Peter Telepčák, Katarína Demská).
Podczas niedzielnej Gali Prezes ZAKR wręczył prestiżową nagrodę Związku, Kryształowy Kamerton dla Jakuba Jonkisza za piosenkę „Zapamiętaj” (tekst i muzyka Jakub Jonkisz).

Serdecznie Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.