• facebook

Pożegnanie Edwarda Pałłasza

09 sty Pożegnanie Edwarda Pałłasza

 

W dniu 23 grudnia 2019 roku odszedł od nas Edward Pałłasz – kompozytor, aranżer, działacz na rzecz twórców i artystów, Członek Honorowy Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.
W swoim bogatym życiu był niezwykle aktywnym kompozytorem i laureatem konkursów kompozytorskich. Pełnił również wiele funkcji: był m.in. wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS,  Przewodniczącym Rady Stowarzyszenia ZAiKS, członkiem Komisji Repertuarowej Festiwalu „Warszawska Jesień”, dyrektorem Programu II Polskiego Radia i aktywnym działaczem na wielu polach, w wielu środowiskach.
Żegnamy naszego Kolegę i Przyjaciela i ubolewamy nad Jego odejściem razem ze wszystkimi, którzy Go znali i szanowali.
Zarząd Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR
***
Miałem zaszczyt i przyjemność pracować z Nim w Zarządzie Głównym i Radzie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Podziwiałem Edwarda za Jego wnikliwe podejście do omawianych spraw i przyjacielskie traktowanie ludzi sztuki oraz za Jego osiągnięcia jako kompozytora. Pracując u Jego boku uczyłem się, jak działać na rzecz środowiska artystycznego, na rzecz praw twórców, których problemy, sam będąc wybitnym twórcą,  rozumiał jak mało kto.
Cześć Jego Pamięci!
                                                                                                                                  Krzysztof Dzikowski
                                                                                                    Prezes Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR
***
Msza pogrzebowa w intencji śp. Edwarda Pałłasza zostanie odprawiona w Kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie w dniu 10 stycznia (piątek) o godz. 11:30. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 13:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, kwatera GII-2-27