• facebook

Krzysztof Dzikowski

25 maja Krzysztof Dzikowski

Ukazała się książka Tekściarz – Krzysztof Dzikowski (wysłuchał i opracował Rafał Podraza) wydana nakładem Państwowy Instytut Wydawniczy.

Tekściarz to pierwsza w historii opowieść o życiu i twórczości prawdziwej legendy polskiej muzyki – Krzysztofa Dzikowskiego, autora wielu przebojów Czerwonych Gitar i Seweryna Krajewskiego, których teksty śpiewali najpopularniejsi piosenkarze tamtych czasów: Ewa Bem, Piotr Cugowski, Anna German, Irena Jarocka, Anna Maria Jopek, Stenia Kozłowska, Jacek Lech, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Kasia Sobczyk, Anna Wyszkoni. Jest też autorem programów kabaretowych napisanych dla klubów studenckich Stodoła i Hybrydy, a także pomysłodawcą Studenckiej Piosenki Mięsiąca.

Dlaczego Elvis Presley nie zaśpiewał jego Anny Marii? Kto zablokował występ Kasi Sobczyk na festiwalu w Sopocie po wygranym Opolu? Dlaczego Anna Jantar nie śpiewała piosenek Krzysztofa Dzikowskiego? Za co autor Małego księcia szanował Annę German i dlaczego miał problem z władzą ludową? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi znajdą Państwo w tej książce!

 Okładka książki Tekściarz