• facebook

Kontrowersyjny wybór piosenki na Eurowizję 2021

22 mar Kontrowersyjny wybór piosenki na Eurowizję 2021

Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR ze zdumieniem zapoznał się  z informacją dotyczącą decyzji TVP o sposobie reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021.

W związku z tym wysłaliśmy do Prezesa Telewizji Polskiej S.A. p. Jacka Kurskiego o prośbę o wyjaśnienie wyboru utworu. Treść pisma poniżej.

Szanowny Panie Prezesie

 

Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR ze zdumieniem zapoznał się  z informacją dotyczącą decyzji TVP o sposobie reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Największe  zdziwienie i oburzenie budzi fakt, że w tym konkursie Polskę będzie reprezentowała piosenka „The Ride” napisana przez zagranicznych autorów związanych z małą szwedzką wytwórnią Softwall. Budzące niepokój jest również to, że nie odbyły się krajowe preselekcje konkursowe.

Pragniemy zauważyć, że nasz kraj posiada znakomitych twórców  i autorów, zrzeszonych również w naszej organizacji, którzy mogliby przygotować godną polską propozycję utworu na konkurs Eurowizji. Naszym zdaniem skandalem jest doprowadzenie do sytuacji, w której polską muzykę reprezentują zagraniczni twórcy.
W związku z powyższym oczekujemy wyjaśnień w/w sprawie.
Z poważaniem,

Jerzy Mamcarz

prezes ZAKR