• facebook

35. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW- OPPA 2017

18 paź 35. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW- OPPA 2017

OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów to odbywające się w Warszawie święto piosenki autorskiej, skupiającej się na osobistym, świadomym wagi i odrębności przekazie artysty wyrażonym własnymi słowami i muzyką. To festiwal niekomercyjny, który jest odpowiedzią środowiska bardów na tandetę masowej rozrywki. Od swych narodzin w 1978 r. OPPA jest jedną z najważniejszych imprez piosenkarskich w Polsce. Pomysłodawcą i dyrektorem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej jest członek ZAKR Piotr Bakal.

OPPA składa się z konkursu, koncertów pozakonkursowych, recitali gwiazd i imprez towarzyszących. W konkursie uczestniczą młodzi twórcy. Najwyższą nagrodą OPPA jest Nagroda im. Jonasza Kofty, która ułatwia jej zdobywcy nagranie, wydanie i promocję płyty. Pozostali laureaci OPPA otrzymują cenne nagrody rzeczowe, związane z działalnością artystyczną (instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny).

Obok konkursu istotnym elementem OPPA jest koncert Premier, w którym biorą udział gwiazdy piosenki autorskiej, prezentując swoje najnowsze utwory, napisane specjalnie na tę okazję. Jedynym jurorem tego koncertu jest publiczność, która w plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową.

W tym roku w Prezes ZAKR Krzysztof Dzikowski zasiądzie w jury festiwalu a także wręczy Kryształowy Kamerton jednemu z wykonawców.

PÓŁFINAŁ KONKURSU OPPA 2017                             WIELKI FINAŁ KONKURSU OPPA 2017

18. listopada 2017 (sobota)                                          19. listopada 2017 (niedziela)
godz. 16:00, wstęp wolny                                                  godz. 15:00, wstęp wolny

 

                                       Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9, Warszawa
tel. 22 826 25 86, www.dks.art.pl

 

Informacje o pozostałych koncertach  w dniach 20-26.11.2017  na stronie internetowej festiwalu

oppa2017_plakat

Gwiazdą OPPA 2017 będzie JULIJ KIM– legendarny rosyjski bard z pokolenia Okudżawy. Jest jednym z najwybitniejszych rosyjskich bardów, kompozytorem, poetą, autorem tekstów dla teatru i filmu. Jego utwory, obejmujące wszystko od łagodnego humoru, po kąśliwą satyrę polityczną, pojawiają się w co najmniej pięćdziesięciu sowieckich filmach. W czasach sowieckich Julij Kim miał zakaz występów pod własnym nazwiskiem.

julij_kim

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na koncert 25.11.2017 do Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa

szczegóły na stronie: http://www.oppa.pl/content/view/365/420/